Duben 2016

Správná odpověď neexistuje

26. dubna 2016 v 16:50 | Maggot |  Přání a stížnosti
Někde jsem se z neověřených zdrojů dozvěděl, že v anglickém systému vysokých škol neexistuje u zkoušek správná odpověď. Prej. Důležitý je svou odpověď dobře oargumentovat v diskuzi s profesorem. Prej. Asi je zbytečné tady rozebírat výhody a nevýhody tohodle systému. Prostě to tak je a tady to máme jinak. Ale s touto novou informací mi došla zásadní věc. Je strašně moc otázek, na které nám přijde, že známe jasnou odpověď, ale správná odpověď vlastně neexistuje.

Abych tu jen netlachal, rozhodl jsem se vám ukázat jasný příklad. Při registraci na blog.cz mi byli položeny kontrolí otazky (asi aby zjistili, jestli nejsem robot, nebo úplnej debil). Já jsem si ty otázky skrýnnul, páč na ně většinou neexistuje správná odpověď. Tak se koukejte jo? Pozor!
A niní milé děti, vám prozradím tajemství. V zimě nám totiž nepadá jen sníh, ale i prach a peří (ne dehet). Bylo by totiž dosti podivné, kdyby prach a peří padali jen na jaře, v létě a na podzim. Takže tak no. Potom se můžem dohadovat, kdo Slavíka nazval nejznámější hudební anketou. Minimálně Grammy ho tumfne. Ano nebudu se dělat... kdybych začal v knihkupectví vedle knih vystavovat pomeranče a citróny, asi bych vypadal, jako větší retard, než jsem. Ale existujou knihkupectví s restauračním zařízením a tam už se možná potkáme s pomíkem a citrónem. A poslední otázka? No víme, že to je kolem dvanáctej v tu dobu, kdy je většinou ještě dost světla. Ale taky je fakt, že neni definováno, jaké poledne. Protože tenhle časový údaj se může na různých místech Země trošičku lišt (fakt jakože trochu).

No takže jsem odpovídal podle svého uvážení a dopadlo to tak, že mi byla na jeden CELEJ den (asi) odepřena registrace. A to už je sakra trest. Takže jsem potvrdil, že robot sice nejsem, ale debil jo. A to je fajn závěr ne?

Zachraňme svět!

17. dubna 2016 v 20:37 | Maggot |  Přání a stížnosti
Určitě to většina příslušníků mé generace zná. Po škole padnete doma ke kompu, nebo vezmete do ruky mobil, a jen tak bezmyšlenkovitě scrollujete na efbíčku. Je to prostě taková ta hluchá chvíle mezi příchodem ze školy a vyvíjením další činnosti. I já se k tomu často snížím. Při prodírání se fotkami stěňátek a obrázků typu označ někoho kdo... často natrefím na takový ty učený články, o tom, jak jsou imigranti špatní, jak Merkelová zničila celou Evropu, nebo že všechna média nám lžou. Ale moment, nejsou webové portály a obzvláště rádoby zpravodajské taky média? Já mám pocit, že jsou. Takže vlastně říkaj sami, že jejich články lžou. A vás potom baví to číst?
Já tu nejsem od toho, abych rozsoudil, jestli ty sdílené články na Facebooku, zejména na stránce Blok proti islámu, jsou pravdivé, nebo ne. To bych musel do těchto věcí více vidět a mít nějaké potvrzené informace. No největší problém je, že nejspíš lidi, kteří toto sdílí o tom ví už úplný... však vy víte co. Pokládají za pravdu to, co jim naservírují a sranda je, jak se u toho ještě rozčilují. Pak se strhne lavina vášnivých komentářů, kde sdělují rádoby zasvěcení své názory s gramartickými chybami a snaží se vypadat, že o tom ví všechno. Tak já vám řeknu sladké tajemství: Oni o tom vědí jenom to, co si přečtou. Kdyby si radši vzali do ruky Gellnera, Seiferta, nebo Čapka. Určitě by to bylo vlastenečtější, než sdílet články o tom, jak vám na hlavě místo vlasů začne za chvíli růst hadr.
Párkrát jsem to psychicky nevydržel a několik článků z nedůvěryhodných zdrojů nasdílených mými přáteli jsem si přečet. Někdy to je tak postavené na hlavu a autoři si tolik protiřečí, že nějakou tu skrytou lež by našlo i dítě z mateřské školky. Zeptal jsem se jednoho z mých přátel, jaký je důvod k zahlcování zdi na efbíčku těmito věcmi. Odpověď zněla: "Potřeba přiblížit zkreslenou zkorumpovanou představu lidí o migrační krizi k realitě." Jste z toho moudří? No já teda vůbec. Asi se snaží zachránit svět. Moment... přichází další šokující informace: Nezachrání ho. Určitě ne sdílečkama a lajkama.
Takže příště, až budete mít chuť něco takového sdílet, tak si rozmyslete, jestli nebude lepší stáhnout net na lištu a jít si o tom popovídat s někým do hospody. Pokud dovedete slušně a bez emocí rozmlouvat, možná nedostanete půllitrem po hlavě.


A stejně vám to budu cpát...

13. dubna 2016 v 22:26 | Maggot |  Ostatní šílenosti
Já vím, já vím... neni to tak dávno co jsem zveřejnil status o tom, že svoje myšlenky (sračky) nikomu cpát nebudu. Ti, kteří mě maj v přátelích na efbíčku´, si toho určitě všimli. Jenže po tomhle mi přišli ohlasy (asi dvou lidí), že by můj blog klidně četli. A to už se vyplatí Horste! Pokud jsou dva lidi ochotni číst takovej shit, tak je to docela pozitivní. Možná se najde víc bláznů. Nevím, netuším, nezjistím, dokud nezkusím...
Tak abych to nějak shrnul. Mám v plánu sem házet většinou fejetony na současný události, nebo nějaké myšlenky, co mě trápí a vás vůbec. Budu rád za kladné i negativní (doufám, že se to dá mazat) komentáře.
A vlastně nevim, proč moje postižená generace má tendenci srát všechno na net. No neudělal bych líp, kdybych to zkusil poslat do novin. Jasně, že by se to neotisklo, ale ten pocit, ten pocit. Né, ja to radši budu šoupat na net. Stejně si to nikdo nepřečte, ale ten pocit, ten pocit.
Váš věrný Maggot/r
Pées: Omluvuju se, že jsem nepsal celou dobu vás s velkým V, není to z toho důvodu, že bych si vás snad nevážil, ale je to z toho důvodu, že mimo dopis se to nesluší. Toto doufám dopis není.

Maggot

13. dubna 2016 v 22:01 | Maggot |  Poesie

Maggot

Jsem hnusný červ,
vlezlý a nechutný,
zbytečný nerv,
co v těle je nutný.

Jako červík Pepík,
jako fanoušek devítky,
jenom divnej chlapík,
co nebere si servítky.

Ti, co mě znaj,
ví, že se podél stěn ploužím
a za pravdu mi daj,
že i já po něčem toužím.

Jen červ hloupý,
bohémský básník,
co všechno skoupí,
však ničeho neni vlastník.

Večerní město

13. dubna 2016 v 22:00 | Maggot |  Poesie

Večerní město


Večerní město - divný svět,
večerní město - škaredý vzhled.
Všude jenom smrad a špína.
Co mi to jenom připomíná?
Že lidi jsou jak zvířata,
padne tma a bouchají na vrata.

Podniky plné, ulice z drog,
plíce mi rve hnusný smog.
Ve světě divných světýlek,
děti uloženy do postýlek.
Tátové se v baru opíjí
a život nás tak nějak míjí.

Křik opic vzbouzí v mně strach,
vzduchem se line hnusný krve pach.
Je zima a postavy divné,
mě si tu sotva někdo všimne.

Kdo se ptal?

13. dubna 2016 v 21:59 | Maggot |  Poesie

Kdo se ptal?

Kdo se ptal?
Kdo vás zval?
Kdo stopy své
tu zanechal?

Ty vaše otázky
tahaj za provázky,
vytvářej ošklivé,
ponuré obrázky.


Zabte mě do hlavy,
do hlavy bolavý,
zabte mě dřív,
než se to provalí.

Válka

13. dubna 2016 v 21:58 | Maggot |  Poesie

Válka

Do boje! Do boje!
Mám koule oboje,
tak si to snad dokážu,
až do války pomažu.
Svoji zbraň nabít,
pár hajzlů zabít.
Vždyť mohli jsme na pivo zajít,
místo toho musím národ hájit.

Nábojů mám váček,
vždyť lidí je jak sraček,
tak ať krev se proleje
pro toho, kdo naleje
víno do své číše.
Sám v klidu buduje říše,
zatímco srkáme špinavou vodu z šálku.

My chceme mír! Ne válku!

Vločka

13. dubna 2016 v 21:56 | Maggot |  Poesie

Vločka

Bezdomovci pro zahřátí
popíjí denaturovaný líh,
konečně přišla zima,
konečně začal padat sníh.

Vločky dopadají na zem,
jedna z nich mi je milejší,
milejší, než ty ostatní.
Proč? Z moci té nejhorší.

Její krátká existence
hned by se na zemi roztála.
Život jí netrvá dlouho-
několik vteřin, bez mála.

Chci ji vzít do dlaně, zachránit,
nechat ji žít dál,
avšak v ruce se mi roztála,
aniž bych ji byl znal.
Ten krásný duch zimy
snaží se mě omámit,
ale pamatujme drazí:
Vločky nelze zachránit.

Milovat?

13. dubna 2016 v 21:55 | Maggot |  Poesie

Milovat

Milovat? Co je to?
Jen pouhé slovo.
Snad je synonymem
pro roucho Adamovo.
Jen obyčejné slovo,
co z písmenek se skládá,
ale kvůli němu
někdo z nás strádá.

Vždyť je to jen slovo hloupé,
jako třeba brambora.
Už nemá žádný význam,
když s ním každý vyorá.
To slovo neskrývá city,
ty se v "srdci" nachází.
Však tohle pouhé slovo
náš život provází.

Popisujeme jím nepopsatelné:
ten divný pocit, to bláznovství a chtíč.
Však říkáme ho, kdy se zachce,
a tak vemte na mne tyč!
Nelžeš si? To vážně miluješ?
Nebo jen říkáš slova bez významu.
Koho tím vlastně urážíš?
Kdo je další na seznamu?

Stojím tu

13. dubna 2016 v 21:54 | Maggot |  Poesie

Stojím tu

Stojím tu zas
a stát dál budu.
Klidně zlomte mi vaz,
já podtrhnu vám půdu.

Kdo vraždil, vraždit bude,
kdo napsal, znova napíše.
Váš strach je cítit všude,
ten divný pocit po břiše.