Zachraňme svět!

17. dubna 2016 v 20:37 | Maggot |  Přání a stížnosti
Určitě to většina příslušníků mé generace zná. Po škole padnete doma ke kompu, nebo vezmete do ruky mobil, a jen tak bezmyšlenkovitě scrollujete na efbíčku. Je to prostě taková ta hluchá chvíle mezi příchodem ze školy a vyvíjením další činnosti. I já se k tomu často snížím. Při prodírání se fotkami stěňátek a obrázků typu označ někoho kdo... často natrefím na takový ty učený články, o tom, jak jsou imigranti špatní, jak Merkelová zničila celou Evropu, nebo že všechna média nám lžou. Ale moment, nejsou webové portály a obzvláště rádoby zpravodajské taky média? Já mám pocit, že jsou. Takže vlastně říkaj sami, že jejich články lžou. A vás potom baví to číst?
Já tu nejsem od toho, abych rozsoudil, jestli ty sdílené články na Facebooku, zejména na stránce Blok proti islámu, jsou pravdivé, nebo ne. To bych musel do těchto věcí více vidět a mít nějaké potvrzené informace. No největší problém je, že nejspíš lidi, kteří toto sdílí o tom ví už úplný... však vy víte co. Pokládají za pravdu to, co jim naservírují a sranda je, jak se u toho ještě rozčilují. Pak se strhne lavina vášnivých komentářů, kde sdělují rádoby zasvěcení své názory s gramartickými chybami a snaží se vypadat, že o tom ví všechno. Tak já vám řeknu sladké tajemství: Oni o tom vědí jenom to, co si přečtou. Kdyby si radši vzali do ruky Gellnera, Seiferta, nebo Čapka. Určitě by to bylo vlastenečtější, než sdílet články o tom, jak vám na hlavě místo vlasů začne za chvíli růst hadr.
Párkrát jsem to psychicky nevydržel a několik článků z nedůvěryhodných zdrojů nasdílených mými přáteli jsem si přečet. Někdy to je tak postavené na hlavu a autoři si tolik protiřečí, že nějakou tu skrytou lež by našlo i dítě z mateřské školky. Zeptal jsem se jednoho z mých přátel, jaký je důvod k zahlcování zdi na efbíčku těmito věcmi. Odpověď zněla: "Potřeba přiblížit zkreslenou zkorumpovanou představu lidí o migrační krizi k realitě." Jste z toho moudří? No já teda vůbec. Asi se snaží zachránit svět. Moment... přichází další šokující informace: Nezachrání ho. Určitě ne sdílečkama a lajkama.
Takže příště, až budete mít chuť něco takového sdílet, tak si rozmyslete, jestli nebude lepší stáhnout net na lištu a jít si o tom popovídat s někým do hospody. Pokud dovedete slušně a bez emocí rozmlouvat, možná nedostanete půllitrem po hlavě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama