Želva se má

2. května 2016 v 19:02 | Maggot |  Přání a stížnosti
V dnešní době vám každej do všeho kecá. Potřebujete na všechno povolení a na to povolení si taky musíte sehnat povolení, který vám povolí někdo jinej, komu to taky musí povolit a tak dále. Je to celkem šílenství, když se před stavbou baráku musíte ptát všech firem, který by si tam mohli kdy pokládat kabel a hlavně srnek a jiné havěti, jestli jim nevadí, že tam bude stát dům. A všechno je to k zblbnutí. Navíc si najdete koníček a ten se taky určitě nebude někomu líbit.

Mám tu jeden příklad za všechny. Sice nejsem fanda myslivosti, ale doslechl jsem se ohavnou věc. Ochránci zvířat nechali zakázat norování lišek. Jakože fakt. Pro ty, co neví, co to je, tak se nebojte, lištička nám během norování neumře. To by s nám mohlo ulevit. Ale pozor! Vždyť ona chudák má z toho stres. A stres je špatnej - krátí nám život. Což znamená, že to lištičku zabije dřív. To už tak pěkně nezní. Koho zajímá že se norování provozuje už po staletí? Měli to zakázat už, když s tou myšlenkou někdo přišel poslanci z EU. Cože? Ona ještě neexistovala? Aha, to bude asi ten problém.

Proč tak usilovně, jako ochránci zvířat nepracují i ochránci lidských práv? Já mám třeba každý ráno (kromě víkendu - to rána zaspávám) stres z toho, že musim vstát a jít do školy (ano, ještě tam chodim... občas). Proč nikdo neochraňuje mě? Já mám přece taky svoje práva! Ten stres z brzkého vstávání mě určitě brzy zabije. Ale to tady nikoho nezuajíma. Až jsem si vehnal slzičky do očí. Nechci brzo umřít. No je tohle normální? Určitě ne. Považoval bych to celkem za anfér.

Ten svět je nějakej pomatenej. Bylo tomu tak dřív? Já nevím, nejspíš je blbost srovnávat to s dobou, kterou jsem nezažil. Nicméně v současnosti začínají už mít větší práva zvířata, než lidé. Je to tím, že oni nemaj povinnosti. Já mám zvířátka rád. Rozlišuju to ale tak, že některý si rád pohladim a některý jsou lepší na pekáči. Nebo snad plácám blbosti? Nevím. Ale co vím jistě, že v příštím životě chci být želva, páč želva se má.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama