Svět se dočista zbláznil

28. června 2016 v 12:32 | Maggot |  Přání a stížnosti
Jak rád si stěžuji na současnou situaci, kdy děti ani už neví, jaký je to se těšit celej rok na autíčko na dálkový ovládání a pak se snažit pochopit, jak ta vymoženost funguje. Doba jde dopředu, technologie jde dopředu a snad nejsem natolik stár abych s vrstevníky v MHD probíral, jak to tu jde celý do.... kam jinam než do háje? Je ale fakt, že si všímám okolí. Ne, že by to mí vrstevníci (či mladší) nedokázali, ale já občas dokážu zvednout tu hlavu od mobilního telefonního přístroje (třeba když přecházim silnici - a to se vyplatí).

Spousta lidí ale už nedokáže zvednout hlavu. Čím dál, tim víc se poutáme k virtuálnímu světu, až za chvíli přestaneme vnímat realitu a ztratíme osobní kontakt s našimi blízkými. No dobře, zase strašim. Jak bych mohl vědět, jak to dopadne? Vim, jenom to, co je teď a docela mě to děsí. Úplně kamkoliv přijdu, jsou tam lidi, kteří čumí do mobilu a vypadaj tak mrtvě, bez života, aspoň, že je občas slyšet jejich dech, to mě uklidňuje.

A víte kde mě to se... štve nejvíc? V hospodě! Prostě se jde na pivo a ty živý mrtvoly vytáhnou mobily a čučí do nich. Sakra zahoďte je, aspoň když si jdete někam sednout s kamarádama! Jsou tam živí tvorové, kteří by se s vámi rádi bavili. Ale ti jsou moc blízko a moc skuteční co? Kdybyste se viděli, jak vypadáte (takoví hrbáči), určitě byste se sami pobavili. Řekl bych, že je to psychická porucha, ale to už hraničí s epidemií.

Pak jsou tu další postiženci. Ti jsou schopni alespoň tu hlavu zvednout, ale to jenom kvůli tomu, aby si cvakli jednu, nebo stopadesát svojek (tedy selfíček, chcete-li). Potom to samozřetelně musí postnout na všechny ty instavěci a tak (pozn.: Nejsem zaostalej, jenom mě to nebaví nazývat pravým jménem.). Pak si to tam komentujou, ale při tom sedí vedle sebe. Komunikace... říká vám to něco? Ano, přes FB co? Ale pozor! Ono se dá mluvit i s člověkem, kterej je vedle vás. Stačí otevřít pusu, nechat projít vzduch hlasivkama a vydat ze sebe něco smysluplnýho. Ze začátku to asi úplně nebude lehký, ale procvičujte to a časem se to možná naučíte.

Závěrem bych chtěl všechny živé mrtvoly (tím se zároveň omlouvám, že tento článek je tak osobní a mluvím přímo k vám, přes to, že živými mrtvolami třeba nejste) poprosit o jednu jednoduchou věc. Když jste na nějakym koncertě (budu konkrétní a dejme tomu, že bude paříme na tvrdší hudbu), tak vás moc prosím, reklamu tomu koncertu udělejte předem, tak že to napíšete kámošům, s kapelou se můžete vyfotit po koncertě (když to dovolí) a video natáčí už ten za vámi, takže klidně můžete bez ostýchání pařit, tančit, kejvat se do rytmu, cokoliv, ale prosim vás (už naposledy) dejte ten mobil z ruky. Třeba do kapsy, odtamtud neuteče.
Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama