#1 První dny v Brně

26. září 2017 v 19:22 | Maggot |  Brog

Tož, tak už su Brňák né?
No, dobře, sorry - hantec ještě nějak neovládám. Jediný na co si fakt musim dávat pozor je slovo tramvaj. Za to se tu prej odsuzuje k trestu smrti, nebo tak něco. Jinak už znám Brno perfektně, skoro jako boty... vystavený u Baťi... ve skladu. Jenom co jsem přijel, zabloudil jsem v tom jejich podchodu u hlaváku. A to se furt chvástám, že mám super orientační smysl, ale v podzemí mi asi nefunguje GPS, nebo co. Paní od Šalinkarty na mě vybafla, že jsem zapomněl, kolik mi je a pak mě vykopla, páč jsem měl starý potvrzení o studiu. Takže teď koupit lístek na šalinu.

K tý šalině bych se vrátil. Mně přijde, že vypadá úplně stejně jako tramvaj, ale asi je v tom velkej rozdíl, když se tomu nesmí říkat tramvaj. Taky jsem si myslel, že tu bude každej mluvit jako kretén, ale jedinej kretén jsem tu byl já, když jsem se ptal: "Kdepa tu koupim lístek na šalinu?" Ten hantec s plzeňštinou bude fakt znít super.

Když už jsem ten student, tak jsem chtěl zažít ten stjůdent lájf ne? Takže jeden den jsem šel sám (páč tu vůbec nikoho neznám) do hospůdky. Jaksi mojí oblíbenou jedenáctku géčko jako z papírny neměli, tak jsem se smířil s Radkem (=Radegast). Říkal jsem si, že lepší, než Starobrno. Dal jsem čtyři kousky, šel na kolej, usnul a ráno jsem měl parádní sračku. Starobrno jsem zase popíjel na jedný párty, kde jsem byl mimochodem taky úplně sám. Zvládl jsem dva kousky... víc to fakt nešlo... a přešel jsem na Cuba libre. Takže jsem stál úplně sám vedle baru v mikině Brno University of Technology, čuměl jak debil, a cucal brčkem jak buzna Cuba libre.

Znáte takový ty bludiště jakože hlavolamy? No, tak ty jsou dělaný podle naší školy. Chodim každej den radši o půl hodiny dřív, abych správně trefil. Budovy maj ještě úžasný označení: A, B, C, D, E, F, R, Z. Jo, tolik jich tam je až je z toho přestala bavit abeceda. Furt chodíte přes nějaký mostky a lávky a nakonec se ocitnete v menze místo posluchárny. A pozor, to mám dobrej orientační smysl! Úplně první cvika jsme měli v Zetku ve třetím patře (4.NP chcete-li). Nojo, jenže jak jsem vyběhl ty schody, zjistil jsem, že zetko má jenom dvě patra. Takže jsem musel hledat nějakej vstup do narnie, nebo teleport, kterym bych se dostal do neexistujícího patra. Nakonec jsem teda našel postranní únikový schody, kterejma jsem se tam dostal. Jo a jezdí tam výtah, ale já nejsem líný prase, takže jsem tu půlhodinu navíc fakt potřeboval.

To jsou moje první postřehy z Brna. Postupně budu psát články a všechno, co mě tu zaujme do rubriky Brog (Brno+blog=Brog... to je ale píčovina co?).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama