#2 Koleje jsou mystická místa

27. září 2017 v 13:03 | Maggot |  Brog
Na úvod, abychom si rozuměli, musím vysvětlit rozdíl mezi slovy koleje a koleje. Na první pohled je ten rozdíl jasnej. Kdo to nevidí, tak pro něj ozřejmim. Studenti bydlí na kolejích (vysokoškolských). Kdežto vlak, nebo šalina (tento zvláštní pojem je vysvětlen v přechozím článku #1) jezdí po kolejích. Tak, teď už je to doufám jasný a můžem se na to vrhnout.

Kdo bydlí na kolejích, tak asi ví, že se tam dějou různě zajímavý i nezajímavý věci: popíjí se, souloží se, učí se (s timto jevem jsem se ještě nesetkal, ale legendy praví, že tomu tak bývá), občas se tam i vysprchujete a spoustu dalších činností provádíte na tomto specifickém druhu ubikace. Pak se ale občas stane něco výjimečného. Hodim příklad, že týpci z kolejí Pod palačákem si v pokoji napustili bazén. Jenže Purkyňovky si jedou svojí ligu. Projíždění fejbůkový skupiny Purkyňovek mi vždycky zlepší den o milión procent (což je píčovina, ale zní to dobře). Příspěvky typu: Koupím cokoliv, co obsahuje alkohol (kromě okeny), nebo Nemá někdo piškoty? zn. sračka, jsou na denním pořádku. Včera mě ale zaujal trošku jinej příspěvek. Nedá se to tlumočit, tak ho sem musím zkopírovat. Příspěvek přidal jakýsi Daniel a zněl takhle:

[ZTRÁTY A NÁLEZY] - TAJEMNÝ MUŠKETÝR
Neznámý návštěvník,
který dnes v 7:18 v nepříčetném stavu navštívil náš pokoj ve třináctém patře, kde se nejdříve pohodlně na pár minut usadil k našemu stolu, vstřebával zážitky, a po tom co to už nestačilo, chtěl obsadit i jednu z našich postelí i přes to že již byla obsazena, za sebou na našem pokoji po jeho opuštění zanechal následující věci:
- Botky číslo 43
- Tepláčky
- Něco co vypadá jako trencle s ponožkami
Bohužel fotografii ani podobiznu návštěvníka nemáme k dispozici, pokud někdo tyto věcičky poznává, nechť mě kontaktuje a my mu jej s úsměvem na tváři předáme.

Pod příspěvkem ještě přibyl komentář: "Myju si takhle v 7 ráno nádobí, když mě zoufalá uklízečka požádá o transport mušketýra z dámských záchodů do pokoje, kde nejspíš bydlí. Sorry chlapci, nebyl čas ověřovat čí je."

Jasně, ono v opilosti se těžko trefuje domu, ale jako lehat si do postele, kde leží někdo úplně cizí (a nebejt v bordelu) a přespat na dámských hajzlících už nezní tak fajn. Dobře, já taky nejsem svatej, ale to, že si spletete odpadkovej koš se záchodem (v tý horší variantě) se může stát každýmu z nás. Ale tenhle týpek měl asi slušnej matroš a lítal si svým paralelním vesmírem, kde si přišel vyšťavenej z poslední přednášky v klídku na pokoj a jeho vlastní postel ho nechtěla pustit si lehnout. Normální večer (v našem vesmíru ráno).

Někomu to přijde třeba divný, ale ono když bydlíte na kolejích, kde rostou ledničky na stromech (kdo neví, tak vysvětlení zde) to zas tak divný neni. Bůhví co se tam ještě děje. O tom nemáme ani šajn. Celkově se ale shodneme, že jsou koleje fájn... a to je fájn.
PS: Večer tu ze srandy shodili pojistky na celym patře (dvakrát), ale pivo umim pít i po tmě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama