#5 Brno vs. Praha

16. října 2017 v 22:02 | Maggot |  Brog
Každej o tom někdy slyšel. Praha a Brno do sebe jednou už celkem dlouho. Nevim jakej to má důvod ani smysl. Tyhle města mezi sebou prostě vedou studenou válku. Praha má metro, Brno nejvyšší barák v Český republice. Kdo bude první ve vesmíru? Který z těchto měst je lepší? Jelikož se zdržuju v obou těchto městech, přicházím, abych to rozsoudil.

Na Prahu mám jaksi trošičku averzi. Nevim proč, asi mi vadí ty lidi tam, nebo je to výchovou. "Ten jezdí jak kokot, to bude určitě Pražák" znáte tu hlášku ne? Když vám to cpou od malička, tak si zvyknete, že Pražáci jsou kokoti. Praha mi tolik k srdci nepřirostla. Na druhou stranu je to hlavní město naší nádherný republiky. Maj tam spoustu krásných a významných památek. Stejně jsem se radši rozhodnul pro hlavní město Moravy a nechávám do sebe v Praze šít. "Brno, brno, buzerantů plno." slýchávám často, i když ten rým krapet pokulhává. Taky jsem se v Praze dozvěděl, že Brno chce bejt hlavní město ČR. Což jsem si nevšim, že by po tom nějakej Brňák toužil.

Do srovnání přichází Brno - město penisů. Všude tu máte kokoty. Nevim, jestli to jsou parodie na Prahu (penisorloj, vytáhlej kůň,..), nebo snaha se jí vyrovnat. Pevně doufám ,že to první. Metro tu neni a místo tramvají - šaliny. Pořád to pojmenování nechápu. Žádnou návaznost z historie jsem nenašel. Hlavní nádraží vypadá jak doupě bezdomovců - nebo možná je. Ale Brňákům je to nějak jedno. Těm je tak celkově dost věcí jedno.

Na fejsbůku existuje stránka Pražský institut pro urážení Brna, která slouží pro výsměch Pražáků Brnu a výsměch ostatních obyvatel ČR Pražákům. Šijou do Brna jak se dá, ale Brno si v klidu sedí a šťouchá do ledničky na stromě. Na popud této stránky vznikla další s názvem Brněnský institut pro ignorování Prahy. Jde vidět, že ten souboj je trochu jednostrannej. V Praze jsem už slyšel tolik nadávek na Brno a v Brně na Pražáky žádnou (možná je to tim, že jsem měl zatím možnost bavit se jen s dvěma domorodci - jinak jsou tu studenti odjinud). Brno je celkově založený na studentech a Praha na cestovním ruchu - podle mýho. Každý z těch měst je něčím výjimečný, něčím krásný a něčím hnusný.

A teď přichází můj rozsudek. Počkej si.... Děláte si prdel? Nemůžu to rozsoudit, jinak mě dřív nebo později, v jednom nebo v druhym městě, ukamenujou. Stejně asi po tomhle článku musim čekat šutry do hlavy. Ještě že neni moc velká šance, že to někdo dočte. A ten kdo to dal, tak se nic nedozvěděl. Díky za ztrátu vašeho času, Váš Maggůtek - kokůtek (další do brněnské sbírky).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama