Povolební depky

23. října 2017 v 0:18 | Maggot |  Přání a stížnosti
Jsem velice, velice špatný člověk. S volebním lístkem jsem se nedostavil k urně a radši jsem zvolil mnohem, ale mnohem zábavnější program 384 km od mého trvalého bydliště (budiž mi odpuštěno). Patřím mezi lidi, kteří se neradi baví o politice, ale volby jsem nevynechal ani jednou (možná proto, že tohle měly bejt moje druhý volby v životě). Vidím všude na fejsbůku a na blozích, jak se k výsledkům každej vyjadřuje, neodolal jsem ani já - i když tomu hovno rozumim.

Nevím, jestli mám být z výsledku potěšen, nebo zklamán. Asi bych začal tim lepšim. Piráti mě fakt potěšili. Ani jsem nepočítal s tim, že by se dostali tak vysoko. Kdybych šel k volbám, určitě tam hodim jejich lístek. Nejspíš ne kvůli jejich programu, ale kvůli tomu, že je tam spousta mladých lidí, kteří maj potenciál vyměnit ty všechny bejvalý komouše, kterých je v naší vládě požehnaně. Takže od revoluce by přišla konečně nějaká změna. Navíc se komouši začínají pomalu, ale jistě propadat, takže naděje v lidsvou (i když velmi malé) stále jsou.

Teď to horší. Říká se, že i negativní reklama je reklama. Takže se vlastně neni čemu divit, že vyhrálo ANO... možná. Navíc hodný srýček Andrej zvednul důchody žejo? A když se zamyslíme nad tim, koho je tu hodně a kdo určitě půjde k volbám, protože dřív musel, tak vám dojde i proč. To, že ANO obsadí první příčky bylo jasný. Víc mě překvapuje, že se tam (a to pozor! hned po Pirátech) objevilo SPD. To jako proč? Kdo je schopnej hodit vědomě a střízlivý do urny lístek SPD? Já jsem si celou dobu myslel, že to je jenom sranda. Japonec (nebo odkudže je), kterej si hraje na největšího českýho vlastence a neumí ani gramatiku (já taky, ale nedělám ze sebe vlastence), chce zakázat možnosti (které mimochodem využili i jeho předci) pro lidi, kteří sem stejně nechtěj. Banuje všechno, co se na netu mihne proti němu (tady se nemusíte bát snad, to nikdo nečte) a hovoří o tom, jak je důležitá svoboda projevu. Skvěle využil strachu občanů, ale tak myslel jsem si, že tohle špatný období je už za náma.


No nic, vidim krásnou koalici SPD a ANO. Za chvilku nám zavřou hranice, volby budou povinný a všichni budem dobrovolně volit Babiše. Rád bych citoval část monologu z jedné divadelní hry, jejíž název už si bohužel nepamatuju (Divadlo Dialog - Plzeň): "Nepoučit se z historie, je jako nespláchnout po sobě na záchodě. Dřív, nebo později na své dílo narazíte."

Záverem vám chci slíbit, že k prezidentským volbám se určitě dostavim. Ono taky neni tak fajn mít prezidenta se stařeckou demencí, jenom protože jsme na něj zvyklí a protože se to tak dělávalo. A taky slibuju, že minimálně do příštích voleb dám s politikou pokoj (pokud vyhraje Zeman - což je dost možný - chtělo by to aspoň krátkou glosičku).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama