#8 Matika je úžasná věc

30. listopadu 2017 v 13:57 | Maggot |  Brog
Znám kopu lidí, co nenávidí matiku. Jasně najdou se blázni, co si rádi ve volnym čase integrujou, ale ti moc přátel nemají. Všechno potřebný z matiky nás naučili na prvním stupni základky. Zbytek je zbytečnej a moc rádi ho v budoucnu zapomeneme. Tim budoucnem myslim třeba - emm - zejtřek. Jediná věta z matiky, co si budu pamatovat do smrti zní: "Vektor je množina orientovaných úseček, které mají stejnou velikost a stejný směr." To nám cpal matikář na střední furt do hlavy s tim, že do života nám to je k ničemu, ale u maturity se to bude hodit. No a zbytek matiky úplně nedávám. Proto taky stavárna, žejo. Tam je tý matiky fakt málo.

Na přednášky chodim, ale vždycky si říkám: "Proč já debil sem lezl?" Jasně, ona si pamatuje všechny ksichty, co se dostavily a zohlední to u zkoušky. Čas na přednášce utíká asi jako jeden den na Venuši. Paní docentka Himmlerová vykládá velice poutavě. Občas zaslechnu i nějaký český slovo, ale to se mi asi jenom zdá. Matika je jedna báseň - dadaistická. Připadá mi, že si ze skript vystřihuje slova a náhodně je pak skládá za sebe. Nás nutí ty výtvory opisovat. Nikdo si nedovolí ani ceknout, jinak ho paní docentka pošle do koncentráku, nebo se stane terčem jejího vtipu. Nevim, co je horší.

Seděl jsem tam a hlava mi padala na poznámkovej blok. "... á óni se na tý univérsitě tohatóvali, jéstli ta mátice bůde majór nébo géneral." Několik řiťolezců se nuceně zasmálo vtipu paní Himmlerové. "Zasměj se taky," šťouchla do mě Marie, "to jsou plusový body ke zkoušce." Usmál jsem se a paní docentka mě zaregistrovala pohledem. Yes! Zkouška v kapse. Jakmile zkontrolovala a zaznamenala, kdo se směje a kdo ne, otočila se zpátky k tabuli a pokračovala ve svém dadaismu. "Ta by se hodila do animáku," pronesla Marie, "něco jako South Park, nebo tak něco." Netušim, jak na to přišla, ale odkejval jsem jí to, jelikož mně taky ta matika s pšisvukem nedělala dobře na mozek.

"Nó, a ná to, jak se zjístit kožény charaktéristickeho pólynomu se můšéte potívat ve skriiptech." poradila nám paní Himmlerová a dodala, že to bude u zkoušky. Super! To mi připomíná zprávy na Nově: "Více se dozvíte na TN.cz." Čekal jsem, že to aspoň značí konec přednášky. Kouknul jsem se na hodiny a zbejvala půlhodina, takže asi 58,375 hodin.

Z přednášky jsem odcházel mrtvej. A to mě čekal zápočťák z pozemáčů. Ten naštěstí testoval úplný základy a celý třídy, ne jednotlivce. Navíc nám pan inženýr Lavička skoro nadiktoval odpovědi. Holt jsou dobří učitelé a špatní učitelé - dobří lidé a špatní lidé.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama