Šílené kamiony útočí

14. prosince 2017 v 17:15 | Maggot |  Přání a stížnosti
"Pomóóc na naše Vánoční trhy chce vjet kamion. Honem nacpěte tam beton, ať tam nevjede."
"Hej, kámo, a to jako na Velikonoční trhy nemůže vjet?"
"Kdybys sledoval dění ve světě, tak víš, že jezdí jenom na ty Vánoční!"

Tak to byla malá kulturní vsuvka. Jasně, že mi nejde o kamiony, ale o ty betonový zábrany, co se teď dávaj snad na každý náměstí, kde mají Vánoční trhy. Je to hnus a kazí to toho ducha Vánoc. Kdyby je aspoň nazdobili, nakreslili na ně hvězdičky, stromečky, a při nejhoršim třeba i toho hnusnýho podělanýho Santu, kterýho tak nenávidim. Jenže můžeme být rádi, že je občas i nějak srovnaj. Většinou totiž pohodí dva kusy betonu do jedný cesty a vůbec jim nevadí, že na to náměsí vede dalších pět cest. Tak aspoň, že se občané cítí bezpečně.

Milulej rok v Chebu měli pohozený dvě betonový zábrany v cestě od pěší zóny. Ty ostatní cesty pro vozidla zůstávaly průjezdný. Některý umělec sprayer ze školy od kostela (tak se v Chebu říká zvláštní) na zábrany nasprayoval: Danke frau Merkeel. No jestli je tam Merklová sama takhle nevkusně rozmístila, tak pak ji nenávidim taky.

Nechápu důvod k tomu, na všechny Vánoční trhy strkat betonový zábrany. Jednou vjel do lidí kamion. Jasný, ale proč by to dělali znovu? To už by bylo trapný. Nebo to mi chcete říct, že každou minutu se snaží někdo někoho přeject na Vánočních trzích? Vždyť už je to nějakej ten pátek, co najela Olga Hepnarová (která je teď zase v módě) do lidí na zastávce. A proč nejsou betonový zábrany na zastávkách? Proč se v Brně nastupuje do šaliny ze silnice? Stačí přidat plyn a je to. Já bych nechal u každý takový zastávky stát jeřáb a lidi by mohli nastupovat až po tom, co by ten jeřáb spustil betonový zábrany do vozovky.

Nejlíp to vychytali v Brně na Náměstí Svobody. Do cesty dali značku zákaz vjezdu. A je fajn! Myslim, že když přijede nějakej terorista v kamiónu, tak si to rozmyslí spíš. Přece nechce dostat pokutu. Určitě by to otočil a jel domu. Kdežto ty kusy betonu svádí k hledání jiné cesty. Nejspíš tý okolo nic, páč tam většinou bývá místa na kamión.

Závěrem chci říct, že nezlehčuji událost, která se stala téměř přesně (v úterý to bude myslím přesně) před rokem. Jen chci poukázat na nesmyslnost betonových zábran. Neni pozdě? Nedávají je tam, jen aby to vypadalo, že něco dělají? Nemělo by začínat na začátku a né na konci? Proč věnovat pozornost výchově, prevenci, vzdělání, když můžem všude nacpat nevzhlednej beton a budeme v pohodě. Kdyby se někomu víc umělecky nadanému, než jsem já, chtělo vylepšit betonový bloky před náměstím nějakýma barvičkama, nebo vaše děti rády čmáraji po zdech, tak máte mé svolení to oživit. Nevim, co na to městská policie, ale to je jedno. Nebo ne?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 15. prosince 2017 v 2:10 | Reagovat

Přesně tak, buď kreativec betonu, to prospěje zeleni, miluju tyhle pokusy o zkulturnění šedi velkoměsta. :D

2 Maggot Maggot | Web | 16. prosince 2017 v 18:19 | Reagovat

I maloměsta 😊. Bohužel, kdybych šel malovat já, tak to bude vypadat hůř, než předtim.v

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama