Volíme prezidenta, whoohoo!

12. ledna 2018 v 13:29 | Maggot |  Přání a stížnosti
Je to tady. Posledně, u článku Povolební depky jsem sliboval, že prezidenta půjdu volit. A taky že jo! Mám vybranýho kandidáta, mám to všechno promyšlený. Je fakt, že v tomhle kole je to vlastně jedno. Vybíráme, kdo se postaví proti králi Milošovi I. Alkoholickému a jeho konkubíně Vlčáčkovi a bude schopný je sesadit z trůnu. Takže na druhý kolo už mám taky vybráno - toho druhýho.

Ale zpátky k prvnímu kolu. Tyhle volby jsou dost propagovaný a každej mladej šašek se známym ksichterm nás ze spotů vybízí, ať dolezeme k volbám. Je to vlastně nakonec hrozně dobře. Vezměte si, že většina voličů jsou Milouškovo vrstevníci. Je potřeba k volbám dohnat i nás, mladý, aby to nevyhrál nekdo s alzheimerem. Lidi přeci volí srdcem a vybírají toho, ke komu mají nejblíž.

Vzhledem k tomu, že tohle jsou moje první prezidentský volby, beru je vážně. V prvnim kole budu volit taky srdcem toho, kdo mi je ze všech kandidátů nejblíž. Vždyť k tomu káždý z kandidátů vybízí. Nejdřív jsem si dělal srandu, že bych volil Mílu, páč je s nim zábava a texty naší kapely by furt dávaly smysl. Jenže, nejsem debil (ne - ehm - možná trochu jo). Zemana volí jen psychopati, kteří se těší, že uvidí, jak někdo umře v přímym přenosu. Miloše teda určitě ne, už jenom že beru ohled na jeho zdraví.

Rozhodl jsem se volit Marka Hilšera. Není dokonalý, ale pro mě je ze všech kandidátů nejlepší. V době revoluce mu bylo asi nějakejch 13 let, takže většinu svýho života prožil v demokracii, která posledních pár let začla zase pokulhávat. Má schopnost (stejně jako jsem uváděl u Pirátů) nahradit všechny ty komouše, co se v politice drží zuby nehty. Konečně bychom se mohli odříznout od tý hnusný historie, u který se trochu zapomíná na to špatný. Nedělám si iluze, že by se Marek mohl dostat do druhého kola, už jenom z důvodu, že se mladý lidi na volby z vysoka vyprazdňujou. Ale chtěl bych vyjádřit podporu panu Hilšerovi, aby všichni viděli, že boj za demokracii má smysl. Podívejte se na Piráty, nikdo jim nevěřil a kde jsou dneska.

Prosím vás, jděte tam, vždyť to tolik času zase nezabere. Hoďte tam, koho chcete. Volte nejen srdcem, ale i rozumem. Jenom pokud můžu poradit, tak bych se vyvaroval volení krále Miloše I. a soudruha Hanniga. Díky.
Po vyhodnocení druhýho kola sem hodim možná nějaký zhodnocení (a nebo taky ne).

EDIT(15.1.2018): Dopadlo to, jak jsme čekali - snad díky propagaci tohoto výsledku. K druhýmu kolu taky dolez, vole!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama