#10 Semestr No.2 začíná

8. února 2018 v 22:33 | Maggot |  Brog
A je to tu zas. Na další semestr jsem se těšil jenom z toho důvodu, že budu v Brně trávit víc času a budu se moct toulat po zajímavých místech Brna, jenže mi nějak nedošlo, že se ze školy za světla nedostanu. Stačilo prvních pár dní a už mám zase sto chutí to vzdát. Stačí se podívat na ten pošahanej rozvrh. Stěží tam najdete nějakej oddechovej předmět (max. základy podnikové ekonomiky). A cvika z mechaniky v pátek? Jako fakt? Kdo na to přišel? To už nemusim jezdit domů vůbec.

Ta mechanika bude děs. První přednášku přišel suplovat takovej přiteplenej týpek v modroučkym sfetříku a oznámil nám, že mechanika je ten nejdůležidější předmět. To jsme už slyšeli na matice, deskriptivní geometrii a chemii. Na tabuli psal tak, že koukal na nás a za zády křídou plodil změť neidentifikovatlených znaků. Říkám si: "Hmmm asi kouzelník, že dovede psát bez koukání." "Až budeš profesor, taky to zvládneš." uklidnil mě Martin. Pak nám ten týpek s úsměvem vyprávěl, že stejně vždycky polovinu studentů vyhází. Na zadní lavici ležel toaleták (netušim kde se tam vzal) a viděl jsem, jak mnohým cukají ruce. Jenom jsem čekal, až toaleťák proletí přes celou učebnu a trefí pana profesora do hlavy. "Hale, kdyby se mu náhodou něco stalo, tak mám plnou třídu svědků, že si ten monitor omlátil o hlavu sám, viď?" ujišťoval se Šafy. Nakonec se ale každý z nás dokázal ovládat. Ti, co měli už nesnesitelné nutkání po něm něco hodit, raději opustili posluchárnu, takže nás tam nakonec zůstala asi půlka.

Jo, a pamatujete na paní docentku Himmlerovou? Tak jí máme zase. Whoohoo! Možnost zapsat se k někomu jinýmu - nulová. Naštěstí první přednášku měla dobrou náladu a zahájila ji vtipem: "Vyslédky studéntu véuté sů jáko pôlske jógurty. Obsáhujů samá Éčka." Řiťalpinisti se smáli, ale já se krátce zasmál radši taky, i když mi to přišlo spíš smutný. Bál jsem se, aby mě neposlala do kóncentaku. Třeba toho v Letech. Ehm... ten přeci neexistuje, ne? No nic, po pár jakože fakt ftipných ftipech následovaly dvě zdlouhavé hodiny matematického dadaismu. Ještě, že na cvika máme takovou sympatickou babču, která radí, že máme každý ráno, jak vylezem z betle, spočítat pár příkladů. Prej garantuje, že prvních 10 dní nespočítáme vůbec nic a pak - emmm - taky nic, páč kdo by to po deseti dnech nevzdal, žejo?

No, druhej semestr bude fakt švanda. Už se nemůžu dočkat. Snad to přežiju ve zdraví. A pak už to bude jenom lepší - doufám. Někdo asi nechápe, že jsem na tý škole jenom ze srandy, že to fakt nechci dělat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama