Umí někdo objektivní zprávy?

19. února 2018 v 10:00 | Maggot |  Přání a stížnosti
Fake news - v poslední době se o tom mluví víc, než dřív. Já jsem se tudíž rozhodl, že o tom nenapíšu žádný článek. No vážně! Fakt, věřte mi! Chci mluvit o něčem jinym, a to o objektivitě zpráv. Pokud nějaký zpravodajský portál, nebo noviny mají hned v záhlaví, že jsou objektivní, svobodní, nebo píšou bez cenzury, tak to znamená, že to tak vůbec neni. Tak jsem to aspoň vysledoval.

Slovo média je tak omýlané a často nesprávně použité, až se mi z něj chce zvracet do dřezu na koleji. Stejně se mu nejspíš nevyhnu. Rozumějte tím tedy zpravodajství televizní, internetové a to na papíře, co už dneska nikdo nečte. Těžko se hledají objektivní zprávy mezi tím velkým výběrem sdělovacích prostředků (sakra - zase používám úplný blbosti, abych se vyhnul slovu média). Najdou se média (fuj - rozumíte, ne?), se kterými sdílím stejný názor. Ještě když se to přikoření nějakou tou satirickou větičkou, tak je to fajn. Ale sakra! Zpravodajství neni o názoru autora. Jde o informování lidí o tom co se stalo, jak se to stalo, proč se to stalo (pokud to ví jistě). Nějaký doměnky a názory si můžou nechat pro sebe. Takhle jen podporujou globání hloupnutí. Člověk si má přečíst zprávu a udělat si vlastní názor. Pokud jako fakt má publicista nutkání někam hodit svůj názor, tak ať si napíše fejetonek, nebo glosičku.

Média pak mezi sebou vedou válku a tvoří se najednou dvě strany stojící proti sobě. Nám, chudáčkům hloupnoucím lidem, nezbývá, než si vybrat ze dvou názorů. Jak se říká: "Tisíc lidí, dvě chuti." Tak si ten človíček vybere jemu sympatyčtější názor a křičí na ty druhý, že jsou ovlivnění médii. Ti druzí se zas brání, že to ti první jsou ovlivnění. A nakonec mají vlastně obě skupiny pravdu.

A tak jsem rezignoval a čtu jen satirické stránky, jako je G.cz, páč tam se netají tím, že píšou úplný píčoviny. Smutné na tom je, že jejich satirické fejk ňůs jsou někteří schopni brát vážně a dokonce se u toho rozčilovat. Ach jo.
A prosim vás, nevěřte všemu, co kde píšou. Zvlášť, když u toho není uvedeno pravé jméno autora a není to ozdrojované. -- Z toho vyplývá, že mně věřit nemáte vůbec.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama