#11 deMONSTRACE

7. března 2018 v 22:38 | Maggot |  Brog
Pár stovek... tisíc lidí se vydalo na demonstrace ve spoustě měst po celý Čechii proti komunistický mlátičce (ne ten stroj). To víte. Že ten člověk vypadne, taky už víte. Ale ještě jste neslyšeli, že jsem tam byl taky. Fákt, stál jsem na Svoboďáku. Takže novinka pro ty, co mě nezahlídli na tom videu. Žádný demonstrace jsem se nikdy neúčastnil, tak jsem to chtěl zkusit. Navíc demonstrovat na místě, kde stál v osmdesátym devátym můj táta, je fájn.

"Sraz u velkýho černýho, jo?" říkal jsem do telefonu Marii a Martin opírající se o černý penis se zasmál. Čekali jsme tam, ale nikde nikdo. Marie neni schopná nikdy přijít na čas. Týpek na pódiu už začal něco žvatlat do mikrofonu, ale slyšeli jsme jenom: "Dodovedovečečever,...," a tak jsme tleskali, když tleskal dav. Vykašlali jsme se na Marii a šli do davu.
"Jsem tady, kde vy?" ozvala se Marie z telefonu.
"Pod lampou." odpověděl jsem.
"Ty vole, těch tady je."
"Hledej týpka se zelenou bambulí!"
"Super!" típla to.
Chlápek vedle mě mě vraždil pohledem, ale nenapdl mě lepší záchytnej bod, než jeho kulich. Stejně nás Marie nenašla. Radši to vzdala a šla na cvičení. My s Martinem stáli v davu a poslouchali řečníky. Líbilo se mi, že to nebylo jen proti jednomu člověku, ale proti všemu svinstvu. Proti estébákům a neonáckům v parlamentu a komunistům na hradě.

Odbila sedmá hodina, všichni jsme pozvedli srolovaný papír nad hlavy - já srolovanej jízdní řád Regiojetu. Zazpívali jsme si hymnu. Byl to krásný moment. Všichni jsme tak drželi při sobě. Až jsem z toho dostal chuť na pivo. Dorazil Fíla se Šafym a zašli jsme do husy na provázku.

"Ničeho se nebojte, dámy, mám tu svou flintu!"
"Všichni budeme se slečnou Rosaurou."
"Kokot! Čte kokot!"
"Ajo. A s flintou!"
"Nechtějte mě přivést do rozpaků." dočetl jsem svou repliku ženským hlasem.
Marie, která právě docvičila a přišla za náma do Husy na provázku, tak na nás čuměla jak na debily. Nedokázala pochopit, jak jsme se skvěle vžili do svých rolí a na celou hospodu řvali své repliky. Půjčili jsme si tam totiž nějaký drama a vymysleli si tak zábavu na celej večer. Marie si k nám rozpačitě přisedla. Netrvalo ani deset minut a už měla trojroli. Hrádla Kundidu, Hráběte a Zuzku. To se to hrálo jinak, když přibyl ženský hlas. Kterej teda většinu času mluvil za muže, ale to je jedno. S divadelní hrou jsme si vystačili až do jedný v noci. Pak nás vykopli. Stále čekám, že mi přijde nabídka na hlavní roli v divadle Husa na provázku. Pořád nic. Achjo. Měl jsem jim tam asi nechat ímejl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama