Národ potřebuje pořádnou lekci z dějáku

13. března 2018 v 20:12 | Maggot |  Přání a stížnosti
Občas omylem zabrousím do nějaké internetové diskuse, nebo do hádky v komentářích na fejsbůku. To, že tolik lidí przní jazyk, kterej tak miluju (ano všichni děláme chyby, ale ne 20 v jedný větě), se snažim nějak překousnout. Když se prodírám nesprávnou interpunkcí a dalšími gramatickými nešvary, tak se mi občas povede pochopit význam napsané věty. Pak akorát lituju, že jsem něco četl. Cítím jak mi pomalu odumíraj mozkový buňky. Lidi, sakra, já si dokážu mozkový buňky chlastem zabíjet sám! Nemusíte psát na net takový sračky.

Skoro každej, kdo se k internetu dostane má velkou potřebu sdílet svůj názor. Ten svůj nejsprávnější názor a ostatní názory jsou špatné. Jenže spousta z nás je tak omezená. Vidíme jen to, co chceme. Neptáme se slušně druhé strany, proč má takový názor a co ji vede k takovému přesvědčení. Jde o schopnost slušně argumentovat, ne urážet člověka, kterého neznám, v komentářích na fejsbůku.

Další důležitá věc je umět si ověřit pravdivost přijímaných informací. Vlastně nikdo nevíme úplnou pravdu, dokud nejsme přímo u toho. Při tzv. uprchlické krizi jsem těžko věřil děsivým zprávám o tom, jak k nám jdou tisíce islámistů a všechny nás povraždí. Ještě jsem totiž žádného z nich nepotkal a neměl možnost se ho zeptat na důvod útěku ze země. Teď se řeší ale politika. Všichni jsme do ní ponořeni, i já. Protestujem, zatímco druhá strana sedí u FB a píše o nás, že jsme lůza, co v životě nic nedokázala. A to je docela umění takhle z fleku pojmenovat skupinu desítek tisíc lidí. Asi se ten člověk ptal každého z nás.

Je to už nějakej ten pátek, co proběhla netem kauza o výroku, že pracovní tábor v Letech vlastně neexistoval. Je fakt, že v té době jsem nežil a nemohu to stoprocentně potvrdit. Jenže asi tam dost lidí umřelo a neni fajn to nějak zlehčovat.
Na jakousi nejmenovanou skupinu přidal nejmenovaný člověk tento příspěvek:
Do školy jsem chodil za minulého režimu,ale nemůžu si vzpomět,že by jsme se učily o koncentračním táboře v Letech!? A vy? - Učebnicový příklad typu najdi chyby.
Komentáře:
Paní V.: Ne nás učili o konc. táboře Lidice
Paní Z.: taky jenom lidice
Pan S.: Strkali tam netáhla a pak se tam rozlezly nemoci protože cikáni byly prasata. Pak postavili plot aby zamezili šíření tyfu nebo čeho. Přesně něco podobného jako např. v Calais.
Jako fakt? Koncetrační tábor v Lidicích? U toho se mi málem zastavilo srdce. Autor příspěvku a autoři komentářů měli v tý škole dávat větší pozor. Minimálně by věděli, že za interpunkčním znaménkem se dělá mezera, že na začátku věty je velké písmeno, že věty v souvětí se oddělují čárkou atd. A možná by věděli, že holocaust není dobré zlehčovat, jelikož to bylo největší svinstvo v moderních dějinách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama