Nenávistí k lepším zítřkům

16. dubna 2018 v 23:18 | Maggot |  Přání a stížnosti
Achjo, nevím kolikrát se tady budu ještě pozastavovat nad hloupostí lidské rasy. Mám furt takovej pocit, že je potřeba na to upozorňovat a vzdělávat, ale nic se neděje. Sám pro to nic víc nedělám. Jen tiše přihlížím a je mi z toho smutno. Pokusy o opravení pravopisu nebo navedení na kritické myšlení a uvažování s nadhledem jsou marné. Uděláte tak ze sebe ještě většího blbce, než si myslíte, že je ten druhý. A říct svůj názor člověku, který má opačný, je v dnešní době téměř nemožné.

Tiše přihlížím jedné facebookové skupině, kde se šíří tolik nenávisti a tolik pravopisných a gramatických chyb, že se mi z toho dělá občas šoufl. Snažil jsem se je slušně a jejich jazykem požádat, aby nesdíleli tolik nenávistných příspěvků a raději se zaměřili na klady, které je zaujmou v souvislosti s tématem skupiny. Marně. Přestože jsem se setkal spíše s kladnou kritikou, stejně můj příspěvek zapadl mezi těmi všemi debyli, kreténi, čmoudi, fašokavárníki, a sorosi. Už si na něj nikdo ani nevzpomene.

Nechápu proč mají lidé rádi nenávist? Chodím na facebook, abych se pobavil, něco se dozvěděl, popovídal si s přáteli a odvedl tam svou práci, ne abych nenáviděl. Proč lidi mají potřebu, když přijdou vyčerpaní a naštvaní z práce, prskat kolem sebe zlobu? Bylo už mnoho případů, kdy lidé přáli smrt novorozeňatům, koncentrační tábor dětem ze základní školy apod. Někteří novináři hledali lidi šířící takové nenávistné komentáře, dokonce je navštívili i doma. Někteří z nich se omluvili, ale většina se raději schovala a nechtěla se vyjadřovat. Tak tak to tedy je! Léčit si svoje mindráky je dnes díky facebooku tak snadný. V realitě to neumíme, ale na internetu jsme tak velcí.

Příspěvek na ilustračním obrázku byl zveřejněn ve skupině, o které jsem již mluvil. Je to slabý odvar. Považuji za normální, že malé děti sdílejí názor svých rodičů. Jistě, jako propagace by se používat neměly, ale pokud se chtějí nějak zapojit do společenského života (ať už to je recitace v domově důchodců nebo mávání transparentem, kterému ne tak úplně rozumí) nemělo by jim být bráněno. A nevím, proč bychom měli zavírat lidi do vězení za jejich názor. To už tu párkrát bylo ne? Myslim, že to s demokracií, o které autor mluví, moc společného nemá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ukyoshi Kurumishiki Ukyoshi Kurumishiki | Web | 1. května 2018 v 9:04 | Reagovat

Dobrá myšlenka

2 Asterius Asterius | E-mail | Web | 29. května 2018 v 20:01 | Reagovat

Prostě každý potřebuje někdy upustit páru. A je snad lepší, když se to děje na internetu, než někde mimo internet.
To je prostě svět, jak si ho spousta lidí vytvořila. Musíme chodit do práce, kde není zrovna pohoda. To působí napětí, které je potřeba uvolnit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama