Předvolební bizár startuje

7. září 2018 v 1:44 | Maggot
Čekají nás komunálky a politické strany začaly bojovat o naši přízeň. Bilboardy zse kromě českých vlajek zaplní kstichty neznámých maníků kandidujících za známé strany. Tedy v těch větších obcích. V malym městečku stačí koupit sousedovi pivo a už máte téměř vyhráno. Do malýho městečka s malým rozpočtem si asi málokdo přijde nahrabat. I když netvrdím, že to nejde.

"Je to kampáň!" řekl by náš milý strýček, který si nás brzy všechny koupí. Je to kampaň a politici se v ní můžou roztrhat, aby měli co neoriginálnější slogany a co nejvíce zaujali lidi. Pak se na bilboardech různých stran objevují informace, že jeden má na druhého telefonní číslo. Jako proč? Vážně najdete slogany jako "Číslo na Petra mám!" nebo "Petr má číslo na můj mobil." Myslím, že šlo pokaždé o jiného Petra. Ale co nám je do toho? To jako zlepší v té obci život, když si dva lidi na sebe dají telefonní číslo?

Někdo sází na usměvavé tváře, jiní zase na superhrdiny. Ksichty jsou na plakátech asi potřeba. Radši nemluvím o SPD, kde jejich grafik dokončil první lekci ve fotošopu a k připravenému plakátu s uměle vypadajícím Tomkem přidává fotku dalšího zoufalce, který je ale úplně jinak nasvícený (bohužel ne osvícený). Vedle obličeje si samozřejmě musíte všimnout sloganu a když už vás neinformují o výměně kontaktů mezi sebou, dočtete se občas fakt zajímavý věci. Nejvíc mě dostala paní Kateřina, která kandiduje v Brně (zase to Brno). Slogan na plakátu, kde je vyfocená s nějakým týpkem zní: "Kateřina chce lepší komín." Brno jede! Ale neni to moc? Přece jenom by si některé věci mohla Kateřina nechat pro sebe. Možná protože lidi, kteří to vytvářeli, moc dobře věděli, že se to bude sdílet po sociálních sítích a lidi se sice pobaví, ale zapamatujou si to. I já to sem dávám. Proboha, proč to dělám? Zastavte mě někdo!

Komunisti zase vsadili na upřímnost. Na jejich plakátech stojí: "Vaše problémy - náš program." Ještě tam mohli dodat něco vy stylu "již od roku 1948." S originálním sloganem přišel i Patrik Nacher, kterej sice už svou žildi má a nikam nekandiduje, ale v době, kdy se se slogany roztrhl pytel, chtěl mít taky svůj slogan. Vymyslel tedy "Tak si Nacher!" Konkrétně: "Chceš přijít do naší země a nepřizpůsobit se našim zvykům? TAK SI NACHER!" Z toho se musí přeci každý žadatel o azyl pochrat a radši si hned navlíkne ponožky a na to nazuje sandály.

Když to vidim, jsem rád, že jsem obyvatel malé malebné vesničky. Vy se z toho klidně pocherte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama