Brog

#11 deMONSTRACE

7. března 2018 v 22:38 | Maggot
Pár stovek... tisíc lidí se vydalo na demonstrace ve spoustě měst po celý Čechii proti komunistický mlátičce (ne ten stroj). To víte. Že ten člověk vypadne, taky už víte. Ale ještě jste neslyšeli, že jsem tam byl taky. Fákt, stál jsem na Svoboďáku. Takže novinka pro ty, co mě nezahlídli na tom videu. Žádný demonstrace jsem se nikdy neúčastnil, tak jsem to chtěl zkusit. Navíc demonstrovat na místě, kde stál v osmdesátym devátym můj táta, je fájn.

"Sraz u velkýho černýho, jo?" říkal jsem do telefonu Marii a Martin opírající se o černý penis se zasmál. Čekali jsme tam, ale nikde nikdo. Marie neni schopná nikdy přijít na čas. Týpek na pódiu už začal něco žvatlat do mikrofonu, ale slyšeli jsme jenom: "Dodovedovečečever,...," a tak jsme tleskali, když tleskal dav. Vykašlali jsme se na Marii a šli do davu.
"Jsem tady, kde vy?" ozvala se Marie z telefonu.
"Pod lampou." odpověděl jsem.
"Ty vole, těch tady je."
"Hledej týpka se zelenou bambulí!"
"Super!" típla to.
Chlápek vedle mě mě vraždil pohledem, ale nenapdl mě lepší záchytnej bod, než jeho kulich. Stejně nás Marie nenašla. Radši to vzdala a šla na cvičení. My s Martinem stáli v davu a poslouchali řečníky. Líbilo se mi, že to nebylo jen proti jednomu člověku, ale proti všemu svinstvu. Proti estébákům a neonáckům v parlamentu a komunistům na hradě.

Odbila sedmá hodina, všichni jsme pozvedli srolovaný papír nad hlavy - já srolovanej jízdní řád Regiojetu. Zazpívali jsme si hymnu. Byl to krásný moment. Všichni jsme tak drželi při sobě. Až jsem z toho dostal chuť na pivo. Dorazil Fíla se Šafym a zašli jsme do husy na provázku.

"Ničeho se nebojte, dámy, mám tu svou flintu!"
"Všichni budeme se slečnou Rosaurou."
"Kokot! Čte kokot!"
"Ajo. A s flintou!"
"Nechtějte mě přivést do rozpaků." dočetl jsem svou repliku ženským hlasem.
Marie, která právě docvičila a přišla za náma do Husy na provázku, tak na nás čuměla jak na debily. Nedokázala pochopit, jak jsme se skvěle vžili do svých rolí a na celou hospodu řvali své repliky. Půjčili jsme si tam totiž nějaký drama a vymysleli si tak zábavu na celej večer. Marie si k nám rozpačitě přisedla. Netrvalo ani deset minut a už měla trojroli. Hrádla Kundidu, Hráběte a Zuzku. To se to hrálo jinak, když přibyl ženský hlas. Kterej teda většinu času mluvil za muže, ale to je jedno. S divadelní hrou jsme si vystačili až do jedný v noci. Pak nás vykopli. Stále čekám, že mi přijde nabídka na hlavní roli v divadle Husa na provázku. Pořád nic. Achjo. Měl jsem jim tam asi nechat ímejl.

#10 Semestr No.2 začíná

8. února 2018 v 22:33 | Maggot
A je to tu zas. Na další semestr jsem se těšil jenom z toho důvodu, že budu v Brně trávit víc času a budu se moct toulat po zajímavých místech Brna, jenže mi nějak nedošlo, že se ze školy za světla nedostanu. Stačilo prvních pár dní a už mám zase sto chutí to vzdát. Stačí se podívat na ten pošahanej rozvrh. Stěží tam najdete nějakej oddechovej předmět (max. základy podnikové ekonomiky). A cvika z mechaniky v pátek? Jako fakt? Kdo na to přišel? To už nemusim jezdit domů vůbec.

Ta mechanika bude děs. První přednášku přišel suplovat takovej přiteplenej týpek v modroučkym sfetříku a oznámil nám, že mechanika je ten nejdůležidější předmět. To jsme už slyšeli na matice, deskriptivní geometrii a chemii. Na tabuli psal tak, že koukal na nás a za zády křídou plodil změť neidentifikovatlených znaků. Říkám si: "Hmmm asi kouzelník, že dovede psát bez koukání." "Až budeš profesor, taky to zvládneš." uklidnil mě Martin. Pak nám ten týpek s úsměvem vyprávěl, že stejně vždycky polovinu studentů vyhází. Na zadní lavici ležel toaleták (netušim kde se tam vzal) a viděl jsem, jak mnohým cukají ruce. Jenom jsem čekal, až toaleťák proletí přes celou učebnu a trefí pana profesora do hlavy. "Hale, kdyby se mu náhodou něco stalo, tak mám plnou třídu svědků, že si ten monitor omlátil o hlavu sám, viď?" ujišťoval se Šafy. Nakonec se ale každý z nás dokázal ovládat. Ti, co měli už nesnesitelné nutkání po něm něco hodit, raději opustili posluchárnu, takže nás tam nakonec zůstala asi půlka.

Jo, a pamatujete na paní docentku Himmlerovou? Tak jí máme zase. Whoohoo! Možnost zapsat se k někomu jinýmu - nulová. Naštěstí první přednášku měla dobrou náladu a zahájila ji vtipem: "Vyslédky studéntu véuté sů jáko pôlske jógurty. Obsáhujů samá Éčka." Řiťalpinisti se smáli, ale já se krátce zasmál radši taky, i když mi to přišlo spíš smutný. Bál jsem se, aby mě neposlala do kóncentaku. Třeba toho v Letech. Ehm... ten přeci neexistuje, ne? No nic, po pár jakože fakt ftipných ftipech následovaly dvě zdlouhavé hodiny matematického dadaismu. Ještě, že na cvika máme takovou sympatickou babču, která radí, že máme každý ráno, jak vylezem z betle, spočítat pár příkladů. Prej garantuje, že prvních 10 dní nespočítáme vůbec nic a pak - emmm - taky nic, páč kdo by to po deseti dnech nevzdal, žejo?

No, druhej semestr bude fakt švanda. Už se nemůžu dočkat. Snad to přežiju ve zdraví. A pak už to bude jenom lepší - doufám. Někdo asi nechápe, že jsem na tý škole jenom ze srandy, že to fakt nechci dělat.

#9 Zkouškový je za náma, takže dobrá nálada

25. ledna 2018 v 17:15 | Maggot
Během semestru jsem se těšil na zkouškový, během zkouškovýho jsem se těšil na semestr. Celkově lze konstatovat, že mě to neba a už zbejvá jenom těšit se do důchodu. Původně jsem si plánoval, jak půjdu na všechny předtermíny, ale když vyučující otevíraj zapisovací jednotky v době, kdy má Martin Reiner autorský čtení, tak pochopíte, že to prostě nejde. V předtermínu jsem stihl jenom Pozemka.

Pozemka by byly v pohodě, kdyby se nás pan docent Pilčík neptal každých 5 minut, jestli už to nechcem odevzdat a kdyby ve chvíli, kdy si sedl za počítač nezačlo řvát z repráků: "Pozemnšťanééé!" Kdyby se mi ta zkouška nepovedla, tak aspoň vim, že to můžu hodit na toho malýho zmrda z Alzy, kterej už sere celej národ, ale stejně tu debilní reklamu furt budou točit. Naštěstí se zkouška povedla, což na mé nenávisti k Alzákovi nic nemění.

Na ekonomii jsem šel pozdě a neměl jsem koupenou šalinkartu, takže jsem do školy skoro běžel (jen skoro, přece jenom se nebudu tolik namáhat kvůli nějaký zkoušce). Paní inženýrka měla naštěstí taky malý zpoždění, tak jsem to akorát stihl. Dostal jsem do ruky papír, a jak jsem stále spěchal, tak jsem všechny kroužkovací odpovědi honem zakroužkoval. Pak jsem se k tomu vrátil a zjistil jsem, že tam mám úplný nesmysly.

"Ty jsi tady bez taháku? Tak to jdeš teda fakt jenom zkusit." pronesl Pavel na zkoušce z fyziky. Taky že jo. Zadařilo se až napodruhý a to o fous. Matika byla větší zábava. Přišel jsem si na první termín, vytáhl sešitý papíry sešiváčkou, jak kázala pani Himmlerová, vzal do ruky kalkulačku a začal řešit příklady. Paní docentka nás ještě obešla, aby si zkontrolovala, jestli nejsem nějakej bezďák, co se tam přišel jenom ohřát. Odložil jsem kalkulačku, podepsal jí arch a počítal dál. Zbývalo několik minut do konce. "Kalkuláčka je zakázána!" okřikla mě paní docentka Himmlerová. Přede všema ze mě udělala ještě většího debila, než jsem (což je fakt umění).
"Nápište si na prvni stranů -
Kalkuláčka ef."
"No, dobře no."
"Ne, nedóbře."
"Nojo, dobře, já si to tam napíšu."
"Ne! Nedóbře."
"Tak špatně, no."
Sbalil jsem si věci a vypadnul. Napodruhý už to vyšlo. Spolužák s ní měl taky incident. Sice nic neporušil, ale je Slovák. Bylo to prej nějak takhle:
"Vy pódvadité!" křikla docentka, když
kontrolovala jeho ISIC (neplést s ISIS).
"Prečo?"
"Vy se ná mě nechcéte kůknůť, takže úrčitě pódvadité. Meno?"
"Molnár."
"Pan Mólnař, tady."
"Molnár."
"Jiistě, Mólnéř."
"Nie, já som Molnár."
"Ták se mi tu pódepište pane, Mólnář."
"Tak ako chcete. Treba Mynář" (on umí ř líp, než já)
Každou zkoušku zakončovala slovy: "Studént, ktéry néma zájém o svou písémku, já némam zájém o jého zámku." a "Geódeti pák póčkáji a já jim dám nějáku ótazku, na ktéry je vyhódim." Povzbudivá to slova.

Celkově můžu hodnotit první svoje zkouškový úspěšně, hlavne protože jsem všechno udělal (něco sice až napodruhý, ale to neva) a taky výsledný známky jsou celkem fajn. Když přihlédnu k tomu, že jsem se na to vysral a když už jsem se na to učil, tak chvilku večer před zkouškou. Experimentálně jsem tedy zjistil, že se štěstim, se kterym jsem měl samý na základce a se kterym jsem bez problémů prošel střední, mi bude stačit i na vejšce. Se štěstím nejdál dojdeš.

#8 Matika je úžasná věc

30. listopadu 2017 v 13:57 | Maggot
Znám kopu lidí, co nenávidí matiku. Jasně najdou se blázni, co si rádi ve volnym čase integrujou, ale ti moc přátel nemají. Všechno potřebný z matiky nás naučili na prvním stupni základky. Zbytek je zbytečnej a moc rádi ho v budoucnu zapomeneme. Tim budoucnem myslim třeba - emm - zejtřek. Jediná věta z matiky, co si budu pamatovat do smrti zní: "Vektor je množina orientovaných úseček, které mají stejnou velikost a stejný směr." To nám cpal matikář na střední furt do hlavy s tim, že do života nám to je k ničemu, ale u maturity se to bude hodit. No a zbytek matiky úplně nedávám. Proto taky stavárna, žejo. Tam je tý matiky fakt málo.

Na přednášky chodim, ale vždycky si říkám: "Proč já debil sem lezl?" Jasně, ona si pamatuje všechny ksichty, co se dostavily a zohlední to u zkoušky. Čas na přednášce utíká asi jako jeden den na Venuši. Paní docentka Himmlerová vykládá velice poutavě. Občas zaslechnu i nějaký český slovo, ale to se mi asi jenom zdá. Matika je jedna báseň - dadaistická. Připadá mi, že si ze skript vystřihuje slova a náhodně je pak skládá za sebe. Nás nutí ty výtvory opisovat. Nikdo si nedovolí ani ceknout, jinak ho paní docentka pošle do koncentráku, nebo se stane terčem jejího vtipu. Nevim, co je horší.

Seděl jsem tam a hlava mi padala na poznámkovej blok. "... á óni se na tý univérsitě tohatóvali, jéstli ta mátice bůde majór nébo géneral." Několik řiťolezců se nuceně zasmálo vtipu paní Himmlerové. "Zasměj se taky," šťouchla do mě Marie, "to jsou plusový body ke zkoušce." Usmál jsem se a paní docentka mě zaregistrovala pohledem. Yes! Zkouška v kapse. Jakmile zkontrolovala a zaznamenala, kdo se směje a kdo ne, otočila se zpátky k tabuli a pokračovala ve svém dadaismu. "Ta by se hodila do animáku," pronesla Marie, "něco jako South Park, nebo tak něco." Netušim, jak na to přišla, ale odkejval jsem jí to, jelikož mně taky ta matika s pšisvukem nedělala dobře na mozek.

"Nó, a ná to, jak se zjístit kožény charaktéristickeho pólynomu se můšéte potívat ve skriiptech." poradila nám paní Himmlerová a dodala, že to bude u zkoušky. Super! To mi připomíná zprávy na Nově: "Více se dozvíte na TN.cz." Čekal jsem, že to aspoň značí konec přednášky. Kouknul jsem se na hodiny a zbejvala půlhodina, takže asi 58,375 hodin.

Z přednášky jsem odcházel mrtvej. A to mě čekal zápočťák z pozemáčů. Ten naštěstí testoval úplný základy a celý třídy, ne jednotlivce. Navíc nám pan inženýr Lavička skoro nadiktoval odpovědi. Holt jsou dobří učitelé a špatní učitelé - dobří lidé a špatní lidé.

#7 Jeden den Tomíka Maggotoviče

22. listopadu 2017 v 9:36 | Maggot
Upozornění! Tento článek obsahuje příliš mnoho písmenek. Před započetím čtení si rozmyslete, zda svůj čas nedokážete využít efektivněji. Poté už není cesty zpět.

V devět ráno ráno se rozezněl budíček. To už druhej? Kdy jsem zamáčkl ten první? No nic, počkal jsem si, až zazvoní třetí a vstal z postele. Na tomhle dni mi přišlo pozitivní jen to, že jsem ráno nešel do školy, ale na hokejovej zápas mezi naší fakultou a slovenskou fakultou. No, ono se dívat na partu upocenejch taťků namáčklejch v dresech, valících před sebou pupek a plácajících drievkem vyrezaným do elka na ledě, zatím co venku chčije, taky neni žádná výhra, ale lepší, než Geologie.

Jak se mi podařilo donutit se stále si nelehat zpátky do postele, vypravil jsem se do koupelny. "Nebudu vám tu překážet?" zeptal jsem se uklízečky, která právě vytírala koupelnu. "Ale vůbec." odpověděla a pokračovala v činnosti. Vytřela všude kolem mě a přesunula se do kuchyňky. Opustil jsem svůj černý flek (kterej vypadal, jak zašlá černobílá značka v Superstar, kam si soutěžící stoupají) a nechávaje černé šlápoty za sebou se odebral na pokoj.

V deset jsem měl sraz s Marií. Už z trolejbusu jsem viděl, jak její objemné tělo kráčí po chodníku, ale z části zasahuje i do silnice. Nesnídal jsem, tak jsem si koupil párek v těstíčku (nemyslete na prasárny, úchyláci!) u stánku na zastávce. Marie se za chvíli dokutálela. Musel jsem jídlo nenápadně ukusovat, aby ho neviděla a nesežrala mi to i s rukou.

Bloudili jsme po Lužáneckym parku s tim, že určitě vim, kde ten zimák je. No, nakonec nám paní ukázala úplně jinej směr, než kterym jsme šli. "Hale, to bude určitě ono." vykřikla Marie mžouraje přes své dioptrie. Zahleděl jsem se na budovu, na kterou ukázala "No jasněéé, Plavecký areál Lužánky. Vyženou plavce, kdo to nestihne, má smůlu a pustí
na to mráz. Ledová plocha jak vyšitá." Nakonec se nám to podařilo najít - chvilku před začátkem, takže pohoda. Dal jsem si s(ta)vařák zadarmo a šli jsme do mrazáku. Fotříci a mezi nima dva studenti už zápasili na život a na smrt... teda spíš na smrt. Slováci se váleli po zemi (asi jim bylo vedro), takže nebylo tak těžký jim sázet jeden gól za druhym. "Děééékan Rosťa!" řvali řitní turisti z tribuny. "Taky fandi, ne?" kárala mě Marie. Zahleděl jsem se na ledovou plochu a spustil: "Slovenskooo, Slovenskooo, heja, heja, heja Slovensko!" Lid po mé pravici se na mě začal mračit, kdežto slovenský lid byl spokojen. Chtěl jsem si to u našich trochu vyžehlit, a tak jsem začal řvát: "Maďarskoo, Maďarskoo..." V tu chvíli se na mě mračili už oba dva lidy. Radši jsem zdrhnul pro další s(ta)vařák, páč na mě začali z nenadání padat těžké předměty.


Hokej, jsme měli za sebou, tak jsem si koupil v Menze pizzu a utíkal si nahradit Geologii. Proč jsem šel na ten hokej, kvůli tomu, že zapeču cvika z Geologie a nakonec si ji jdu stejně nahradit? Záhada. Někdy nechápu sám sebe. Na chodbě už čekal Šafy, kterej si šel opravit test.
"Vole, co je to Pleuropelitická?" ptal se.
"Vole, to je aleuro-pelitická!"
"Aha. A když je to z víc minerálů?"
"Tak je to polymiktní."
"Hovno, polymiktivní!"
"Hovno, polymiktní!"
Vyprovokoval přátelskou bitku, po který uznal, že je to polymiktní. Tadá!

Paní inženýrka Krušná si začla vyprávět novou látku. "Stíhl sis to opsat? Co tam bylo?" ptala se Daniela a opatrně mi nahlídla přes rameno. Když zahlédla mé umělecké dílo vybarvených čtverečků do šachovnice na reklamním papíru se sloganem: včas, spolehlivě, zodpovědně, zarazila se a pomalu se zase odklonila do vodorovné polohy. Pokračoval jsem, zbývala mi ještě velká spousta nevybarvených čtverečků. Následně jsme si šli šutry osahat. Stáli jsme v kroužku a posílali si vzorky. "Hm, šutr. Hm, šutr. A hele, celkem pěknej šutr. Hm, šutr. To máme na zahradě..." odborně komentoval poslané vzorky neznámý týpek vedle mě. Celkem nuda posílat si kameny a tak jsem se nahl k vedlejšímu stolu a vzal úplně jinej šutr (kterej vypadal stejě) a poslal ho Daniele. Pobaveně jsem sledoval, jak si studenti se zaujetím prohlížejí magmatickou horninu mezi vzorky metamorfovaných. Kolečko uběhlo a paní Krušná nás vyzvala k vrácení vzorků na své místo. "A paní inženýrko, kam patří gabro?" ozval se pištivým hláskem jeden ze studentů. "Do magmatických." odpověděla paní inženýrka bez rozmýšlení a odebrala se ke katedře. Zmatený studentík tam chvíli stál a rozmýšlel, co s tim. Pak to položil někam na stůl k mramoru a přidal se k nám.

Vyběhl jsem ze školy a chtěl si cestu zkrátit přes trávník. Jenže tam na mě čekal koblížek od nějakýho čokla, kterej jsem samozřejmě vyšlápl. "Shit happens." pronesl se smíchem pan docent Pilčík, kterýho máme na pozemáče, a pokračoval v cestě. Samozřejmě jsem zasmradil celou šalinu. Abych to zamaskoval, ohližel jsem se s ostatníma jakože: Kdo to sakra je? Na koleji jsem rozrazil dveře a na pokoji byla nějaká kosa. Prošel jsem pokojem a otočil hlavicí na topení. Kurva! Hovno! Zapomněl jsem na to. Ohlídl jsem se a uviděl několik hnědých stop. Nacákal jsem na to jar a utřel to hadrem, co jsem měl původně na boty. Stejně to tu smrdí do teď.

Do večera jsem rýsoval, páč jsem hrozně pomalej a přijde mi zajímavější sledovat pořád dokola politické debaty s Miloslavem Roznerem, než rýsování. Ono je pro mě zajímavější se učit i hejbat ušima, aniž by to bylo poznat na obličeji. Rozhodně je to pro mou budoucnost přínosnější. No, a když jsem dorýsoval, šel jsem spát. A najednou BUM! Nic zajímavýho se nestalo. Usnul jsem u filmu.

#6 Cestování s Českými drahami

30. října 2017 v 19:52 | Maggot
Dobrodružství má každej z nás rád - někdo víc, někdo míň - a kdo říká, že vůbec, tak kecá. Takový dobrodružství, co umí připravit Český dráhy umí málokdo. Ještě když se vám v jednom tejdnu podaří potkat dvě takový dobrodružství, jste fakt šťastlivec. I když pro český dráhy to není nic výjimečnýho. Nyní vám budu vyprávět dva příběhy z jednoho týdne v českých končinách dosti uvěřitelné.

Začalo to v pátek. Vyrážel jsem z Prahy směr domov. Rozloučil jsem se s K. a nastoupil do vlaku. Super! Volný kupíčko. Super! Volnej vagón. Tak proč by ne, takový štěstí má málokdo. "Tady nesmíte bejt! Ten vagón je porouchanej. Ježiš, už mě to nebaví to furt opakovat." křičela rozčílená průvodčí. "Ale mně to nevadí, že je porouchanej. Já jsem rád, že sedim." "Tady prostě nebudete! Jděte si do první třídy, tam by mělo bejt ještě místo!"
Super! Štěstí v neštěstí - svezu se první třídou. Prošel jsem teda úplně nacpanej vlak a dorazil jsem do prvního vagónu. Tam bylo skutečně místo - dalo by se měřit na desítky centimerů krychlových. Jedno tělo na druhym. Zakempil jsem to klasicky vedle hajzlů. Aspoň, že jsme se tam sešli fajn parta a vyprávěli jsme si své negativní zkušenosti s ČD. Za chvíli přišel úplně hotovej průvodčí, že mělo ject osm vagónů, ale vypravili jenom pět, z nichž jeden je rozbitej a nikdo tam nesmí. Nabídl nám kompenzaci ve výši 30 Kč. Super! Takže jsem to vyhrál. Ono třicet korun na jízdenku za tři stovky je dost málo, ale na druhou stranu - Kdy vám daly Český dráhy nějaký peníze? Z Prahy do Plzně jsme to vydrželi ve stoje a pak jsem se konečně svezl tou první třídou. Super! Teda než nás vyhnali do busů kvůli výluce.

No, a o dva dny později začal v Čechách foukat vítr. Lítaly střechy i s pokrývačem, i s kominíkem a tak dále. Znáte to, ne? Kvůli výlukám jsem se teda vypravil na autobus, kterej pro jistotu radši ani nejel. Nechal jsem se teda hodit o nádraží dál, kde už měl vyjíždět vlak. Přišel jsem k přepážce a paní mi řekla, že vlak určitě ne, že si mám počkat na náhradní dopravu a jízdenku, že neprodá, že pojedu zadarmo. Super! Pojed u zadarmo. Ale musel jsem kvůli tomu čekat venku v chcanci jako prase. Za několik chvil přijel bus k zastávce. Lidi se k němu hrnuli, až někoho napadlo se zeptat: "A kam jedete?" Objemný autobusák vstal ze svýho vyhřátýho místečka a směrem k rozvášněnému davu pravil: "Nevim." Super! On neví kam jede. Prej to má vědět nějaká paní v oranžový bundě... taky nevěděla. V tom se ozval nějakej herec z Ulice, nebo podobný blbosti, a vykřikl: "Kdo tady jede směr Plzeň?" zvedl se les rukou, "Oukej, takže jsme demokraticky zvolili, že jedeme do Plzně." a jelo se směr Plzeň. Autobusák zastavil ve Stříbře a do autobusu vtrhla velice milá (ironicky) paní s bundou ČD a rozhořčeně křičela: "Kdo tady jede na Plzeň, tak teď vystoupí z autobusu a přestoupí do vlaku přistaveného u druhého nástupiště, děkuji." V tom se jeden muž z našich řad postavil a hrdě pravil: "Pan autobusák je náš a my s ním dojedeme až do Plzně. Nikam přestupovat nebudeme." Po tomhletom výroku jsme čekali, že tam vtrhnou sparťanská vojska v bundách ČD, pořežou nás slevovými průkazkami a umlátěj plácačkama. Ale paní průvodčí s klidem odpověděla: "To je moc milé, že je pan autobusák váš, ale pan autobusák jede zpátky, takže se s nim do Plzně nedostanete." Tak jsme vyvěsili bílou vlajku a poslušně přestoupili do vlaku, kterej měl 120 minut zpoždění. V tu chvíli jsem si uvědomil, že už vlastně nevim, jestli jedu do Plzně, do Prahy, nebo do Brna. "Jestli jedete někdo do Prahy, tak třetí nástupiště, západní část, vlak nebude moc dlouho čekat, tak pak pospíchejte." ozvalo se od dalšího bojovníka v bundě ČD. Super! Pospíchat, to je to po čem jsem teď toužil. Osobák dojel do Plzně se 140 minutovym zpožděním a já s tlupou spolubojovníků jsme měli co dělat, abysme stihli ten vlak na třetim nástupišti. Ten už jel naštěstí v pohodě. Až v Praze na hlaváku mi došlo, že jsem se ještě ten den chtěl dostat do Brna, ale jaksi už to nešlo. Ještě, že mám v Praze kde bejt.

Po těchto incidentech jsem si řekl, že radši dřepět dvě hodiny v zácpě na D1 v autobusu, než tohle absolvovat znova. Ale autobusy mi vždycky byly nesympatický a hlavně jsem ještě nevužil těch 30 Kč na další jízdenku, páč nejlepší na tý děsný cestě bylo, že jsem to absolvoval zdarma. Což je jasný, ještě aby za to chtěli prachy. Takže asi zůstanu Českým drahám věrný, abych měl náměty na články. Tak zas příště (třeba za tejden) vám převyprávim dobrodružství z trati.

A na závěr jsem vymyslel nový slogan pro ČD: "Mysleli jste si, že už vás v dopravě nemůže nic překvapit? Zkuste České dráhy - Tisíc výluk, tisíc zážitků.

#5 Brno vs. Praha

16. října 2017 v 22:02 | Maggot
Každej o tom někdy slyšel. Praha a Brno do sebe jednou už celkem dlouho. Nevim jakej to má důvod ani smysl. Tyhle města mezi sebou prostě vedou studenou válku. Praha má metro, Brno nejvyšší barák v Český republice. Kdo bude první ve vesmíru? Který z těchto měst je lepší? Jelikož se zdržuju v obou těchto městech, přicházím, abych to rozsoudil.

Na Prahu mám jaksi trošičku averzi. Nevim proč, asi mi vadí ty lidi tam, nebo je to výchovou. "Ten jezdí jak kokot, to bude určitě Pražák" znáte tu hlášku ne? Když vám to cpou od malička, tak si zvyknete, že Pražáci jsou kokoti. Praha mi tolik k srdci nepřirostla. Na druhou stranu je to hlavní město naší nádherný republiky. Maj tam spoustu krásných a významných památek. Stejně jsem se radši rozhodnul pro hlavní město Moravy a nechávám do sebe v Praze šít. "Brno, brno, buzerantů plno." slýchávám často, i když ten rým krapet pokulhává. Taky jsem se v Praze dozvěděl, že Brno chce bejt hlavní město ČR. Což jsem si nevšim, že by po tom nějakej Brňák toužil.

Do srovnání přichází Brno - město penisů. Všude tu máte kokoty. Nevim, jestli to jsou parodie na Prahu (penisorloj, vytáhlej kůň,..), nebo snaha se jí vyrovnat. Pevně doufám ,že to první. Metro tu neni a místo tramvají - šaliny. Pořád to pojmenování nechápu. Žádnou návaznost z historie jsem nenašel. Hlavní nádraží vypadá jak doupě bezdomovců - nebo možná je. Ale Brňákům je to nějak jedno. Těm je tak celkově dost věcí jedno.

Na fejsbůku existuje stránka Pražský institut pro urážení Brna, která slouží pro výsměch Pražáků Brnu a výsměch ostatních obyvatel ČR Pražákům. Šijou do Brna jak se dá, ale Brno si v klidu sedí a šťouchá do ledničky na stromě. Na popud této stránky vznikla další s názvem Brněnský institut pro ignorování Prahy. Jde vidět, že ten souboj je trochu jednostrannej. V Praze jsem už slyšel tolik nadávek na Brno a v Brně na Pražáky žádnou (možná je to tim, že jsem měl zatím možnost bavit se jen s dvěma domorodci - jinak jsou tu studenti odjinud). Brno je celkově založený na studentech a Praha na cestovním ruchu - podle mýho. Každý z těch měst je něčím výjimečný, něčím krásný a něčím hnusný.

A teď přichází můj rozsudek. Počkej si.... Děláte si prdel? Nemůžu to rozsoudit, jinak mě dřív nebo později, v jednom nebo v druhym městě, ukamenujou. Stejně asi po tomhle článku musim čekat šutry do hlavy. Ještě že neni moc velká šance, že to někdo dočte. A ten kdo to dal, tak se nic nedozvěděl. Díky za ztrátu vašeho času, Váš Maggůtek - kokůtek (další do brněnské sbírky).

#4 FASTfest

7. října 2017 v 1:12 | Maggot
Tak jsem se rozhodl, že zajdu na fesťák pořádanej fakultou stavební. Vstup za padíka - to chceš. Sice mě ty kapely nijak nelákaly, ale je fajn si dát pivko a pokecat. Konečně už jsem tam nestál sám jak penis na brněnskym náměstí. Pár lidí z naší skupiny (třídy) se přidalo a to se hned pilo líp. Hlavně týpek u výčepu mi dal na pivko i množstevní slevu. Takže mě konečně zase potkalo štěstí (zatim).

Vystupoval tam Pokáč. Jeho songy jsem moc nevnímal (už), ale kecy měl vtipný. Přišla i nějaká jeho prej známá písnička. Měli jsme na něj řvát: "Co z tebe bude?". Za odměnu, kdo řval nejhlasitěji, nemusel druhej den na přednášku (na kterou stejně nemusí, takže to postrádá význam). Řval jsem jako o život, ale k sobě. Ptal jsem se sám sebe: "Co z tebe bude?". Pak jsem koukl na padající pivní pěnu a zjistil jsem, že je to vlastně jedno.

Jako meziprogram v době zvučení kapel si pozvali nějaký bajkery - hezky, pěkněé. Jeden z nich byl stavař a druhej zubař - fakt super kombinace - navíc se to trochu rýmuje - hezky, pěkněé. Týpci si rozestavěli rampy a hopsali tam na kolech. Clkem drasťák přišel, když si vytáhli lidi z publika, položili je na zem a skákali jim kolem hlav a přes ně. Někdy chyběly milimetry. Ale chápu to, zubař chtěl mít kšefty. Navíc po každym podařenym skoku říkal: "Hezky pěkněé." Až mi z toho začlo hrabat. Hezky pěkněé!

Jak to skončilo na FASTu, přesunuli jsme se do Elevenu na afterparty. Točili tam Krušovice a Starobrno. To přišlo dilema. Z čeho bude příjemější se posrat? Myslim, že už jim chyběla jenom třetí pípa s nápisem Gutalax a bylo by to komplet. Přešel jsem teda rychle zase na rum s colou. Na baru jsem potkal Juru z Ukrajiny. Víte jak často lidi říkaj: "Už nikdy nebudu pít." a stejně to za tři dny poruší? Tak já mám větu: "Už nikdy nebudu pít s Ukrajincema". Vim, že jsem posledně dopadl dost špatně, předposledně taky a vlastně kdykoliv, kdy piju s Ukrajincema, páč oni to umí a takovej zasranej pivař, jako já je nedožene. No nic, tak jsem to porušil a začli jsme s Jurou vodkovat.

Vypadl jsem kolem jedný z Elevenu. Octnul jsem se někde... na nějaký... em... ulici... nejspíš v Brně. Ale jako, že bych věděl kudy jít, tak to se říct nedalo. Vybral jsem teda nejhezčí cestu a tou se vydal. Nedaleko na zastávku přijížděl bus, tak jsem ho doběhl. Akorát on jel jaksi na druhou stranu, než jsem chtěl. Tak jsem vystoupil a vydal se pěšky bloudit po Brně. Natáhl jsem se v parku pod Špilasem (vůbec jsem nevěděl, že tam je ten slavnej hrad - myslel jsem, že tamtim směrem najdu koleje). Pak mám nějaký menší vokníčko, nebo jsem se prostě teleportoval na Konečnýho náměstí. Potkal jsem nějakou dívku (pizdu) z Masaryčky. Byla na tom hůř, než já a to vždycky potěší. Prej někde kalila s kámošema a nevěděla přesně kde. Chtěla zpátky za nima. Tak já, dobrosrdečný hoch, jsem jí pomohl. No, ona ta pomoc spočívala v tom, že jsme ve tři ráno chodili od vchodu ke vchodu a zvonili na všechny zvonky. "Ještě jednou zazvoníte a zavolám na vás policajty!" řval starej rozespalej chlápek ze dveří. Tak jsme zazvonili ještě jednou. Za zkoušku to stálo. Chlápek vyletěl, že už volá policajty. Na to se ta holka chtěla procpat dovnitř a začla se s nim prát. K zastávce přijížděl noční (jakože rozjezd víš co?), tak jsem se na to vysral a vběhnul do busu, ať si to tam spolu vyřídí.

Konočně jsem dojel na kolej (kolem čtvrtý). Otevřel jsem dveře, lehl si na postel v těch špinavejch hadrech a spal. Budík jsem ráno samozřejmě hned zamáčkl a spal dál. Jaksi jsem zaspal přednášku z matiky, na kterou jsem si slíbil, že půjdu. Tak jsem měl aspoň pro sebe omluvu, že jsem řval na toho Pokáče a díky tomu jsem nemusel na přednášku. Když jsem se vzbudil podruhý, přehodil jsem triko a s nějakým tim zbytkovym promilíčkem pod kůží se vydal na cvika z pozemáčů. A ta holka? Možná skončila na záchytce. Co já vim? Je mi to jedno. Nebyla můj typ.

#3 Najít si kamarády je těžký

1. října 2017 v 23:36 | Maggot
Najít si kamarády je fakt těžky. Kdo tvrdí opak, tak kecá. Jasně, když jste na místě, kde někoho znáte a ten zná někoho dalšího, je to ízy jak špízy. Jenže když se dostanete na místo, kde jste předtim nikdy nebyli a jste tam samotní, tak to tak lehký neni.

Pak může nastat ještě horší případ (můj), kdy jste debil a máte rýmu. První dny v brně jsem měl nehoráznou rýmu. Fakt nechutnou. Soply ze mě stříkaly do všech stran. S takovym člověkem úplně kámoš bejt nechceš. Vono se to nezdá, ale to smrkání na přednáškách je celkem trapný. A jde to slyšet! Lidi si ode mě odsedali, aby taky něco nechytli.

Potom přišla jedna párty. Říkal jsem si: "Jo, půjdu tam, najdu tam kopu novejch kámošů." Hm, leda hovno. Před tou párty jsem se stavil u Leona na jedno, seděl jsem sám u stolu a rozjímal nad životem. Všichni na mě čuměli jak na debila. Zvedl jsem se a vydal se na párty. Přišel jsem tam s mikinou Brno University of Technology 1899. Prej si jí máme vzít, říkali. Prej jí takhle na párty nosí všichni, říkali. Jasněééé, řekl jsem, ale byl jsem tam jedinej kokot v týhle mikině. Dal jsem si jedno projímadlo (Starobrno) a sedl si zase sám ke stolu. Nerad se totiž vtírám. Vypadá to pak divně. Za nedlouho si ke mně přisedli týpci z jiný fakulty. Následovalo představení, trapný ticho, a jejich vlastní konverzace. Když jsem si šel pro pití, na mym místě už seděl někdo jinej. Takže se mnou vyjebali. V dost ovíněnym stavu jsem pak potkal týpka ze třídy. Začal jsem mu promlovat do duše. Od tý doby mě radši ani nezdraví.

Zašel jsem na Hudbu z FEKTU. Hrála tam super metalcorová kapela. Lidi tam pogovali a moshovali a ták. Tak jsem si řekl, že aspoň někdo s kym bych něco společnýho. Přidal jsem se do kotle. Rozjížděl jsem si mosh jak josh. A stejně jsem nenatrefil na nikoho, kdo by měl zájem se se mnou bavit.

Nakonec mě ale zachránil týpek (Filip) kterej si ke mně přisedl na geologii. Přesto, že jsem mu asi taky připadal divnej, měl zvláštní potřebu stmelovat třídu a seznamovat nás mezi sebou. Tak už aspoň mám s kym jít na pivo. A to je fajn

#2 Koleje jsou mystická místa

27. září 2017 v 13:03 | Maggot
Na úvod, abychom si rozuměli, musím vysvětlit rozdíl mezi slovy koleje a koleje. Na první pohled je ten rozdíl jasnej. Kdo to nevidí, tak pro něj ozřejmim. Studenti bydlí na kolejích (vysokoškolských). Kdežto vlak, nebo šalina (tento zvláštní pojem je vysvětlen v přechozím článku #1) jezdí po kolejích. Tak, teď už je to doufám jasný a můžem se na to vrhnout.

Kdo bydlí na kolejích, tak asi ví, že se tam dějou různě zajímavý i nezajímavý věci: popíjí se, souloží se, učí se (s timto jevem jsem se ještě nesetkal, ale legendy praví, že tomu tak bývá), občas se tam i vysprchujete a spoustu dalších činností provádíte na tomto specifickém druhu ubikace. Pak se ale občas stane něco výjimečného. Hodim příklad, že týpci z kolejí Pod palačákem si v pokoji napustili bazén. Jenže Purkyňovky si jedou svojí ligu. Projíždění fejbůkový skupiny Purkyňovek mi vždycky zlepší den o milión procent (což je píčovina, ale zní to dobře). Příspěvky typu: Koupím cokoliv, co obsahuje alkohol (kromě okeny), nebo Nemá někdo piškoty? zn. sračka, jsou na denním pořádku. Včera mě ale zaujal trošku jinej příspěvek. Nedá se to tlumočit, tak ho sem musím zkopírovat. Příspěvek přidal jakýsi Daniel a zněl takhle:

[ZTRÁTY A NÁLEZY] - TAJEMNÝ MUŠKETÝR
Neznámý návštěvník,
který dnes v 7:18 v nepříčetném stavu navštívil náš pokoj ve třináctém patře, kde se nejdříve pohodlně na pár minut usadil k našemu stolu, vstřebával zážitky, a po tom co to už nestačilo, chtěl obsadit i jednu z našich postelí i přes to že již byla obsazena, za sebou na našem pokoji po jeho opuštění zanechal následující věci:
- Botky číslo 43
- Tepláčky
- Něco co vypadá jako trencle s ponožkami
Bohužel fotografii ani podobiznu návštěvníka nemáme k dispozici, pokud někdo tyto věcičky poznává, nechť mě kontaktuje a my mu jej s úsměvem na tváři předáme.

Pod příspěvkem ještě přibyl komentář: "Myju si takhle v 7 ráno nádobí, když mě zoufalá uklízečka požádá o transport mušketýra z dámských záchodů do pokoje, kde nejspíš bydlí. Sorry chlapci, nebyl čas ověřovat čí je."

Jasně, ono v opilosti se těžko trefuje domu, ale jako lehat si do postele, kde leží někdo úplně cizí (a nebejt v bordelu) a přespat na dámských hajzlících už nezní tak fajn. Dobře, já taky nejsem svatej, ale to, že si spletete odpadkovej koš se záchodem (v tý horší variantě) se může stát každýmu z nás. Ale tenhle týpek měl asi slušnej matroš a lítal si svým paralelním vesmírem, kde si přišel vyšťavenej z poslední přednášky v klídku na pokoj a jeho vlastní postel ho nechtěla pustit si lehnout. Normální večer (v našem vesmíru ráno).

Někomu to přijde třeba divný, ale ono když bydlíte na kolejích, kde rostou ledničky na stromech (kdo neví, tak vysvětlení zde) to zas tak divný neni. Bůhví co se tam ještě děje. O tom nemáme ani šajn. Celkově se ale shodneme, že jsou koleje fájn... a to je fájn.
PS: Večer tu ze srandy shodili pojistky na celym patře (dvakrát), ale pivo umim pít i po tmě.
 
 

Reklama